Po dovolenkovém vykolejení z běžné týdenní rutiny se neděle vrací do přirozeného rytmu ovlivněného už dlouhých 13 let tím, že v tento den vycházejí Nedělní miniglosy, náš svérázný blogový týdeník, který "říká vždy ještě o něco víc než pravdu".
Ano, přesně 22. února 2009 vyšly Nedělní miniglosy poprvé, jako malá zkouška úplně nového formátu článku krátce komentujícího události, které se odehrály v uplynulém týdnu. I když jsem dost konzervativní "šéfredaktor", postupně NMg doznaly oproti původní podobě přece jen určitých změn: Z původních běžných pěti glos postupně expandovaly na 6-7 příspěvků, přibyl "úvodník" obsahující malé ohlédnutí za tím, co se v poslední době na tomto blogu událo, objevila se jubilejní výběrová vydání, atd. Záměrů na další - i podstatnější - změny byla v průběhu let celá řada, přesto, domnívám se, základní forma, myšlenka a cosi jako tradiční "miniglosová poetika" i těch 13 dlouhých let přetrvaly. Děkuji proto všem čtenářům (těm vracejícím se obzvláště) za přízeň a miniglosám věnovaný čas a srdečně všechny vítám už u 627. vydání našeho tradičního (a aktuálně narozeninového) nedělníku.
Patnáct let života, víc než 2500 autorských článků a asi dvakrát tolik vlastních fotografií - to vše obsahuje můj žánrově velmi pestrý osobní blog. Jsem moc rád, že jste si sem přišli počíst, a věřím, že tu najdete něco, co vám udělá radost. Krásné dny přeje Petr/Čerf.
neděle 20. února 2022
Nedělní miniglosy č.627
V
uplynulém týdnu jsem zde na blogu publikoval opět dva nové články: V tom prvním jsem vám prostřednictvím 14 fotografií ukázal, jak to vypadalo, když jsem se po několika letech trucování vypravil na večerní Mimořádné focení na Pražském hradě. Ve čtvrtek v noci jsem pak pro změnu dostal zase jednou chuť přeložit si další drobnou básničku Christiana Morgensterna a vyšel z toho článek s názvem Slavnost flamendrova, ve kterém si můžete udělat srovnání mého nového překladu jak s německým originálem, tak se dvěma "profi překlady" Josefa Hiršala a Rudolfa Havla. Z předešlého týdne ještě jednou připomenu trochu důkladnější pojednání o pozoruhodném Deníku režiséra Pavla Juráčka z let 1959-74. A protože dnes končí pekingská zimní olympiáda, v
archivním okénku se ještě jednou v pokloně české bronzové
olympijské medailistce Martině Sáblíkové vrátím o tři zimní olympiády
zpět do roku 2010, kdy získala dvě zlaté olympijské medaile a vznikl z
toho článek O poraženém Vítězném únoru. No a na závěr "odstavce s odkazy" jako
obvykle přidám pro zájemce i odkaz na mou "pdf knížku"
vybraných blogových textů Hledá se pudvice v modrém obalu!
Ať se vám i v posledním únorovém týdnu daří, ať vás všechny případné bolesti bolí co nejméně a naopak všechny radosti hřejí co nejvíc. A já se samozřejmě moc těším na to, že
se na těchto stránkách zase brzy potkáme a vy si tu třeba opět najdete něco, co vás potěší :-).