Poznámka: Když jsem si už od května liboval, že každá neděle je krásně slunečná, netušil jsem, že se to takhle vymkne kontrole a dovedeme to až k historicky největším vedrům v naší zemi. Ani dnes ještě nebudu psát svůj pravidelný nedělní blogový příspěvek ve své "miniglosové kavárně" naproti pražské Bílé labuti. Protože ale i v rekordních vedrech běží naše společná fotografická výstava Viděno čtyřmi na dobřichovickém zámku, hodně času trávím právě na zámku nebo někde poblíž, takže i tentokrát vznikne náš tradiční nedělník mimo Prahu a spíš až ve večerních hodinách, kdy bude snad přece jen trochu snesitelněji. Myslel jsem, že do klidu poříčské kavárny se vrátím v červenci, poté, co naše výstava skončí, jenže výstava byla prodloužena až do konce července, tak se můj návrat do kavárenských prostor ještě o měsíc odkládá.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Po malé přestávce vás vítám u 829. čísla Nedělních miniglos, našeho vytrvale vycházejícího blogového nedělníku, který v pohodových i těžkých dobách "říká vždy ještě o něco víc než pravdu" a už více než 17 let téměř každou neděli ne zcela rovnou zrcadlovou plochou reflektuje, co se taky odehrálo v české i světové politice a společnosti.
Jak už jsem napsal, výstava fotografií VIDĚNO ČTYŘMI na zámku v Dobřichovicích nadále pokračuje a pokračovat bude nově až do 30. července. Výstavní sál a přilehlá zámecká chodba nabízí dohromady 103 obrazy, prostory jsou pro všechny návštěvníky volně přístupné každý den od 9 do 20 hodin. Tato akce zůstává hlavním bodem mého letního osobního programu, kterému třeba právě minulý víkend musely mimořádně ustoupit i Nedělní miniglosy, byť třeba tento týden už jsem na výstavu stihl dorazit jen dvakrát v průběhu pracovních dnů a navrch samozřejmě o víkendu. Na výstavě jsme měli několik vzácných návštěv z fotografických i nefotografických kruhů, a se zámkem jsme už splynuli tak organicky, že si nás místní lidé ani moc nevšímají a na zámku nás s klidným svědomím zamykají, aniž by věděli, jestli máme klíče, abychom se mohli dostat ven (naštěstí máme :-)). No a letní slunovrat (s přímým výhledem na západ slunce) jsem letos strávil s přáteli, což je asi dobře, protože poslední dva roky opravdu nepatří k mým oblíbeným dnům a visí na něm nepříjemná kletba, o které bych moc rád věřil, že už v původním významu s dopomocí moderní vědy a dobrých lidí pominula a odpovědné čarovné síly ji aspoň zčásti vzaly zpět.



