neděle 15. května 2016

Nedělní miniglosy č.359

Předsedou českých komunistů byl znovu zvolen Vojtěch Filip. Podle staronového předsedy je komunistická strana bohužel podle průzkumů veřejného mínění vnímaná jako strana, která se nedokáže razantně postavit světovému kapitalismu a také má málo smyslu pro humor. Navrhl proto předsednictvu strany, aby byly ze stranických prostor odstraněny všechny obrazy Bedřicha Engelse. "Jednak to byl, jak všichni dobře víme, hnusný kapitalista, a jednak tím získáme dostatek prostoru na vyvěšení obrazů i dalších bratří Marxů".
----------------------
Na just všem euroškarohlídům, kteří tvrdí, že sjednocená Evropa dokáže produkovat pouze bezzubé rezoluce a administrativní zákazy a nemá žádnou vizi, proběhl další ročník tradiční hudební soutěže Cena Eurovize. Názory na tuto soutěž jsou ale rozporuplné: Zatímco moderněji smýšlející politologové jsou přesvědčeni, že Cena Eurovize nemá žádnou eurovizi, milovníci kvalitní hudby jsou naopak již dlouhá léta přesvědčeni, že Cena Eurovize nemá žádnou cenu.
----------------------
Ku příležitosti 700. výročí narození císaře Karla IV. uvede Národní divadlo na své Nové scéně experimentální představení muzikálu Noc na Karlštejně. Podle necenzurovaných informací Radia Jerevan však nepůjde o tradiční muzikál, ale spíš o horor z prostředí nejvyšší české byrokracie se zpěvy, představení se nebude jmenovat Noc na Karlštejně ale Noc na Pražském Hradě a hlavní postavou nebude kvůli nízkému rozpočtu akce král Karel IV., ale nejspíš jen nějaký levnější nižší šlechtic.
----------------------
V prestižní mezinárodní anketě Problém roku s převahou vyhrála nad celosvětovou uprchlickou krizí otázka, jestli mají transsexuálové chodit na pánské nebo na dámské WC. "Než soudy definitivně rozhodnou, zatím prostě WC nepoužíváme, což se dá nějakou omezenou dobu vydržet," řekl(a) nám předsed(a)/kyně organizace Tlačení bez nátlaku, která v tomto sporu transsexuály zastupuje. "Obáváme se ovšem, že případné odvolání, které proti rozhodnutí soudu mohou obě strany sporu podat, už nebude mít na náš organismus dostatečně odkladný účinek."
----------------------
Poblíž Madridu shořela obrovská skládka pneumatik. Rozsáhlý požár nejenže kvůli intenzivnímu hašení vyčerpal všechny blízké vodní zdroje, ale rovněž španělské emisní povolenky na příštích 458 let. Španělské úřady nicméně věří, že mezinárodní pozorovatelé, kteří ve španělském hlavním městě dbají na dodržování kjótského protokolu, budou muset kvůli velkému množství štiplavého dýmu v ovzduší trochu přimhouřit oko.
----------------------
Vítězka letošního biatlonového Světového poháru Gabriela Soukalová se tento týden provdala za svého přítele, badmintonistu Petra Koukala. Novomanželé se dohodli na používání společného příjmení Soukalová - Koukalová a Koukal - Soukal.


Pokud patříte mezi novější čtenáře Nedělních miniglos nebo si chcete připomenout to nejlepší, co vyšlo v Nedělních miniglosách během jejich více než sedm let dlouhé historie, kromě kompletních článků v Archívu NMg najdete na následujících odkazech i čtyři jubilejní výběry nejzajímavějších příspěvků, které byly zatím v Nedělních miniglosách publikovány:

Nedělní miniglosy č.300 (výběr Nedělních miniglos z čísel 201 až 299)


POSLEDNÍ KVĚTNOVÝ ARCHEOLOGICKÝ NÁŠUP PRO BLOGOVÉ JEDLÍKY:

Nejnovější vrstvy:
V básničce Denní menu se doznávám k tomu, jakou stravou jsou naplněny mé běžné dny. Je možné, že na téhle pozoruhodné "kuchyni" jsem už víc než šest let (a kdybych byl úplně upřímný, musel bych ještě pár let přidat) a pořád mi ani náznakem nepřestalo chutnat?
Praktické a snad i trochu úsměvné rady, kterak uklidnit své rozdivočelé sny, najdete v článku Jak se díky blogu zbavit nočních můr.

Novověk:
Loni v srpnu jsem odpovídal na vše, co moje čtenáře zajímalo a na co si troufli se zeptat, v pětidílném projektu Hovory.

Středověk:
Ve středu jsem se poprvé v životě dostal do prostor pražské Invalidovny, kde probíhala v místní mrazírně, eufemisticky nazývané "kaple" a ještě v jedné další místnosti s doposud dobře patrnou ryskou velké povodně z roku 2002 na zdech, čtení v rámci letošního ročníku Noci literatury. Samozřejmě jsem si nemohl nevybavit scény z "blázince" z filmu Amadeus, které se v Invalidovně točily. Bohužel, Maestro Salieri tentokrát nebyl doma, asi je někde na turné. No, aspoň mi ten zážitek připomněl můj starší článek o filmu Amadeus, který považuji za jeden z nejlepších filmů celé historie.

Pravěk:
Jako každý rok právě předělávám svou "sbírku básní" - vyřazuju z ní to, co časem nejvíc vyšeptalo a doplňuji to nejlepší z posledního roku. Stejně tak upravuji i "excerpt", který letos opět využiju k obeslání několika nakladatelství. Ve sbírce ani v excerptu nemůže chybět jedna básnička, které je sice už víc než pět let, ale když jsem si ji před chvilkou přečetl, řekl bych, že docela stejně jsem ji mohl napsat dnes ráno. Hodně upřímné a stále plně platné Doznání.
Poslední dobou trochu upozaďuji úvahy a fejetónky, které byly v začátcích tohoto blogu pokud ne jediným, tedy zcela jistě hlavním místním artiklem. Co tedy si některé úplně zapadlé vlastence, které skoro nikdo nečetl a vůbec nikdo nekomentoval, krátce připomenout? Dnes třeba článek O noční bouřce a převratných vynálezech.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář a těším se zase brzy na shledanou.