V poslední době jsem na sociálních sítích dostal několik užitečných lekcí v pravém českém vlastenectví, některé přímo, jiné jsem si dovolil dovodit. Posuďte sami, milí čtenáři, co mi zatím vyšlo, a případně doplňte ze svého úhlu pohledu, co jsem opomněl:
Správný český vlastenec má jasný žebříček úhlavních nepřátel, na jehož prvních třech místech jsou Sudeťáci, Ukrajinci a shoda podmětu s přísudkem.
Správný český vlastenec jasně rozpoznává, které politické síly jsou vlastenecké a které zaprodané a komu. Většinou se nezdržuje vlastním úsudkem, ale spolehne se na doporučení jiných správných českých vlastenců.
Správný český vlastenec nerozumí tomu, proč bychom měli někomu pomáhat, když sami máme málo. A málo máme pořád, protože vždycky je možné mít víc.
Správný český vlastenec je hrdý na správné vlastenecké události, zatímco ten, co se za vlastence jen podloudně vydává, je hrdý bůhvínaco.
Správný český vlastenec ani na základě detailního čtvrthodinového studia genetiky nechápe, kde tak báječný český panovník, jakým byl Karel IV., přišel zčistajasna k Lišce ryšavé.
Správný český vlastenec neustále varuje před návratem totality. Aby jejímu nástupu zabránil, navrhuje zakázat média, opozici, neziskové organizace a další zaprodance podle vlastního výběru.
Správný český vlastenec se nezatěžuje detailním studiem historie, ale dějepis má rád, takže ochotně sdílí obrázky husitů s nápisem "Český národ se nikdy nepodvolý!!"
Správný český vlastenec horuje pro silný český průmysl, a proto nakupuje zásadně na levných čínských e-shopech.
Správný český vlastenec pobouřeně sleduje, jak lživé informace dostává mladá generace ve školách a z veřejnoprávních zdrojů. Proto pravidelně sdílí burcující Masarykovy nebo Werichovy citáty, které Masaryk ani Werich nikdy neřekli, a je-li přistižen při lži, namítne, že by to tak Masaryk a Werich jistě říct chtěli, kdyby jen trochu mohli.
Správný český vlastenec nenávidí Evropskou Unii a Brusel až za hrob. Když se tam ale rozdávají dotace, přijde si třikrát, aby na ty druhé nezbylo zbytečně moc.
Správný český vlastenec v zásadě nepoužívá vulgarismy, maximálně je ochoten - dojdou-li věcné argumenty - uplatnit svou intelektuální převahu jemným upozorněním soupeře v diskusi: Už mě dost Söröš!
Správný český vlastenec miluje hokejová vítězství doprovázená vlasteneckým vzedmutím. Pokud hokejové vítězství nepřijde, je připraven vzedmout se úspěchy i v nějakém jiném, náhradním sportu, i když už to není ono.
Správný český vlastenec je přesvědčen, že česká vláda a český prezident jsou tu proto, aby se starali prioritně o spokojenost správných českých vlastenců. Starají-li se i o spokojenost někoho jiného, jako nečeští a protičeští by měli být stíháni pro vlastizradu.
Správný český vlastenec je kdykoli připraven dát nevyžádanou lekci vlastenectví komukoli, kdo to podle svých nevyzrálých názorů nezbytně potřebuje, byť je to věru sisyfovská práce.
P.S.: Poslední uvedený bod se podstatnou měrou zasloužil o vznik tohoto improvizovaného článku, za což nejmenovaným správným českým vlastencům (ty totiž samozřejmě zdobí náležitá skromnost a nezištnost) patří srdečný dík.
Naprosto dokonalé! Jen mě trochu zdržel hned první bod, po kterém jsem musel očistit monitor. Dále už jsem si dával větší pozor a nekontrolovatelnému rozprsku kapének z úst jsem zamezil rouškou.
OdpovědětVymazatJako se každému občas stane, že je brouk Pytlík, tak asi každý někdy je tím "vlastencem" třeba i já při tom hokeji....Nicméně onen fenomén "správných vlastenců" souvisí obecně s kvalitou řekněme veřejného prostoru, kvalitou nebo spíše nekvalitou ńaší politiky a neseriózností a povrchností naší publicistiky.....Ačkoli je s podivem, že do jisté míry oprávněná nedůvěra k médiím zavádí mnohé k informačním zdrojům daleko pochybnějším....Holt když člověk narazí na něco, co mu konvenuje, má pocit "To je ono, přesně".....
OdpovědětVymazatAž si tvůj článek osvojí AI coby rukovět vlastence, tak je s námi ámen.
OdpovědětVymazat