středa 12. srpna 2015

Mývalové ze Sahary

V sérii básniček určených pro děti už vzniklo dohromady deset kousků, z nichž dva jste si mohli přečíst i na tomto blogu v rubrice Miniatury (Jeptiška, Koalí ukolébavka). Dnes přidávám na šňůrku jedenáctý korálek, který v sobě nese přesné okolnosti vzniku: Letošní úděsná vedra, z nichž se mi už pěkných pár týdnů dělají mžitky a nemůžu se dočkat, až skončí, dodala základní "saharské" téma a neskutečné ranní courání vlakem do práce podle výlukového jízdního řádu dodalo trochu času na psaní a lehký vedlejší námět.

Jen aby někdo ve všudypřítomné hysterii z uprchlíků neoslovil i tento specifický a velmi vzácný druh saharských mývalů erbenovskými slovy:

Vari od našeho prahu, vari,
mývalové ze Sahary!


Mývalové ze Sahary


Potkal jsem dnes ve vlakovém kupé
mývaly saharské - krátkochlupé.

Jídlo, tlapičky i svoji misku
každý den poctivě myjí v písku.

Salát jim pak o moc lépe křupe :-).A na cestu do pravěku jsem pro vás dnes připravil text starý skoro 6 let, který pojednává O bludičkách.
Článek není sám o sobě nijak zvláštní, ale je přece jen něčím zajímavý: Svůj historicky první komentář na tomto blogu pod ním totiž tehdy zanechala blogová legenda a z dnešního pohledu s přehledem nejčastější komentátor místních článků - TlusŤjoch :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář a těším se zase brzy na shledanou.